Bakırcay TEKMER

bakırcay logo kosgeb logo kar kent

TEKMER (Teknoloji Geliştirme Merkezi) bir veya birden çok ilişkili temada ve araştırma-geliştirme ve/veya ürün/süreç/hizmet yeniliği içeren teknoloji/yenilik odaklı iş fikri/proje sahibi girişimci veya işletmelere yönelik hizmetler sunan yapıdır.

İzmir Bakırçay Üniversitesi tarafından kurulan KOSGEB tarafından desteklenen sağlık temalı Kuzey İzmir Sağlık ve Yaşam Bilimleri Teknoloji Geliştirme Merkezi-Bakırçay TEKMER ön inkübasyon, inkübasyon ve inkübasyon sonrası girişimcilere ofis, ortak kullanım alanı, toplantı salonu gibi fiziki imkanlara ek olarak eğitim, danışmanlık, mentorluk, yatırımcı buluşmaları gibi imkanlar sunmaktadır.

ÖN BAŞVURU

Bakırçay TEKMER Çalışma Alanları

Sağlık

 • Tıbbi/Biyomedikal Malzeme ve Cihaz Tasarımı
  • Biyoteknoloji ve Biyomalzemeler
  • Nano Teknolojiler ve Malzemeler
  • Biyomedikal Cihaz Tasarımı
  • Medikal/Rehabilitasyon Teknolojileri
 • Kişişelleştirilmiş/Akıllı İlaç ve Aşı Teknolojileri
 • Genetik
 • Nörobilim ve Bilişsel Sistemler

Mühendislik

 • Tanısal/Tıbbi/Biyolojik Elektronik Görüntüleme, Sinyal ve Görüntü İşleme Teknolojileri
 • Sağlıkta Dijitalleşme ve Dijital Dönüşüm
  • Sağlık Verisi Modelleme ve Analitiği
  • Hastane Yönetim Bilgi Sistemleri ve Entegre Mobil Teknolojiler
  • Bilgisayar Destekli Tanı ve Tıbbi Karar Destek Sistemleri
  • Tıbbi Bilişim
 • Sağlıkta Yapay Zekâ ve Robotik Sistemler ile Akıllı Sağlık Teknolojileri/Giyilebilir Teknolojiler
 • Sağlıkta Oyun/Oyunlaştırma ve Sanal/Artırılmış Gerçeklik
 • Sağlık Sistemlerine İlişkin Tedarik Zincirleri ve Optimizasyon/Simülasyon Modelleri
 • Sağlık Odaklı Yenilenebilir Enerji Sistemleri

HABERLER VE DUYURULAR

BAKIRÇAY TEKMER İNOVASYON KAMPI VE PROJE YARIŞMASI

Bakırçay TEKMER ile Girişimcilik ve İşletmecilik Atölyesi'nin iş birliğinde organize edilen "İnovasyon Kampı ve Proje Yarışması"nı sizlere duyurmaktan mutluluk duyarız.

Alanında uzman akademisyen, iş dünyası temsilcileri ve girişimcilerin konuşmacı olarak katıldığı oturum ve panellerin düzenleneceği, sonraki gün ise birbirinden değerli fikirlerin yarışacağı Proje Yarışmasına etkinliğimize hepiniz davetlisiniz.

📆 11 Aralık 2023

🕑 10:00 - 16:00

📍 İzmir Bakırçay Üniversitesi E Blok Konferans Salonu

0.inovasyonkampi_programakisi 1.fikiryarismasi_programakisi

IDEATHON DAVETİ

1681920507023)

Bakırçay TEKMER ve Bakırçay Üniversitesi Girişimcilik ve İşletmecilik Atölyesi’nin ortaklığında 24-25 Nisan tarihleri arasında Hibrit şeklinde, 26 Nisan tarihinde ise Zoom üzerinden gerçekleştirilecek Proje Yazma ve Girişimcilik konularında öne çıkan İnovasyon Kampına hepiniz davetlisiniz.

Etkinlik Takvimi:

24 Nisan

11:15- 16:30: Çağrılı ve Süreli Proje Yazma Eğitimi – Haluk GÖKMEN (EGEYS Kurucu Ortağı)

25 Nisan

10:00- 16:30: Çağrılı ve Süreli Proje Yazma Eğitimi – Haluk GÖKMEN (EGEYS Kurucu Ortağı)

26 Nisan (Online şekilde gerçekleştirilecektir):

10:00- 11:00 Girişimcilik ve İnovasyon – Dr. Öğr. Üyesi Tarık SEMİZ

11:15- 12:00 İş Fikri Eğitimi- İş Modeli Kanvası Hazırlama– Doç. Dr. Umut Sanem ÇİTÇİ TÜRKÜSTÜN

İNOVASYON KAMPI organizasyonunda IDEATHON gerçekleştirilecektir.

 • İzmir Bakırçay Üniversitesi hazırlık, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin başvurusuna açık olan ideathona, en az 1 kişi olarak veya en çok 3 kişilik ekipler kurarak katılabilirler.

 • Ideathona başvuran tüm adaylar “İnovasyon Kampı” programına yüz yüze ya da çevrimiçi katılarak hazırladıkları projeleri sisteme 26 Nisan’da yükleyerek canlı sunum gerçekleştireceklerdir. Ideathona katılan ve dereceye giren tüm takımlar Bakırçay Tekmer’de ön inkübasyon sürecine alınacak ve ortak alan kullanım hakkıyla da desteklenecektir. 26 Nisan günü zoom üzerinden yapacakları canlı proje sunumları sonunda jüri değerlendirmesiyle ödül almaya hak kazananlar açıklanacaktır.

 • Birinci ekip 7.500 TL, ikinci ekip 5.000 TL üçüncü ekip de 2.500 TL ödül almaya hak kazanacaktır.

 • Ideathon'a başvurmak için aşağıdaki linke tıklayabilir ya da karekodu taratarabilirsiniz

https://forms.office.com/r/BFnaRa5J3H

Bak%C4%B1r%C3%A7ay%20TEKMER%20Ideathon%20Ba%C5%9Fvuru%20Formu%20i%C3%A7in%20QRCode%20%281%29

 • Ideathon Şartnamesi

https://drive.google.com/file/d/1hUnvAte116nmiKWlM-BAVMQu9Q5w7Ku6/view?usp=sharing

...................................................................................................................................................................................................................................................................

YÖNETİM KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bakırçay TEKMER İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Abdulkadir HIZIROĞLU, Bakırçay TEKMER Müdür Vekili Doç. Dr. Furkan ŞENER, Bakırçay TEKMER Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Şevki DANACIOĞLU, Bakırçay TEKMER Uzmanı Burcu AKÇA, Karşıyaka Belediyesi-Kent A.Ş. temsilen Hakan BARÇIN, Karşıyaka Belediyesi-Kent A.Ş. Avukatı Melis BEKAR'ın katılımlarıyla Kuzey İzmir Sağlık ve Yaşam Bilimleri Teknoloji Geliştirme Merkezi/Bakırçay TEKMER'de 2023 yılı ilk Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

yk1.jpg ...................................................................................................................................................................................................................................................................

GİRİŞİMCİLİK HAFTASI

Fikirleri, emekleri ve başarılarıyla yeniliğin ve değişimin peşinde olan tüm girişimcilerin Girişimcilik Haftası kutlu olsun.

girisim.jpg ...................................................................................................................................................................................................................................................................

BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Bakırçay TEKMER ailesi olarak Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçe merkezli meydana gelen deprem nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz.

deprem.jpg ...................................................................................................................................................................................................................................................................

FİKRİ SINAİ HAKLARIN YÖNETİMİ VE LİSANSLAMA SÜREÇLERİ EĞİTİMİ

Bakırçay TEKMER girişimcilerine 7-8 Şubat tarihlerinde Doç. Dr. Kadir GÖK tarafından Fikri Sınai Hakların Yönetimi ve Lisanslama Süreçleri ile ilgili eğitim verilecektir.

40.jpg ...................................................................................................................................................................................................................................................................

KOSGEB TARAFINDAN BAKIRÇAY TEKMER'E ZİYARET

Bakırçay TEKMER Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa BERKTAŞ, Bakırçay TEKMER İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Abdulkadir HIZIROĞLU ve Bakırçay TEKMER Müdür Vekili Doç. Dr. Furkan ŞENER, Bakırçay TEKMER İcra Kurulu Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Asrın NALBANT, Bakırçay TEKMER Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Şevki DANACIOĞLU, Bakırçay TEKMER Uzmanı Burcu AKÇA, Karşıyaka Belediyesi Başkan Yardımcısı Saadet ÇAĞLIN, Teknoloji Yenilik ve Yerlileştirme Dairesi Başkanı Dr. Mehmet Görkem GÜRBÜZ, Teknoloji Yenilik ve Yerlileştirme Dairesi Başkanlığı Müdürü Gül Elçim POLAT, Kobi Uzmanı Aslı Gaye KAPLAN, Kobi Uzmanı Senem YAZAL, Kobi Uzmanı Enver ÇAKIN'ın katılımlarıyla Kuzey İzmir Sağlık ve Yaşam Bilimleri Teknoloji Geliştirme Merkezi/Bakırçay TEKMER'de toplantı gerçekleştirildi.

39.jpg

...................................................................................................................................................................................................................................................................

GİRİŞİMCİLİKTE İYİ UYGULAMA EĞİTİMİ

16 Aralık tarihinde Bakırçay TEKMER girişimcilerine Dr. Öğr. Üyesi Aytaç DURMAZ tarafından Girişimcilikte İyi Uygulama Eğitimi verilecektir.

38.jpg

...................................................................................................................................................................................................................................................................

MELEK YATIRIMCILARLA BULUŞMA PROGRAMINA KATILIM SAĞLANDI

25 – 26 Ekim tarihleri arasında Antalya'da gerçekleşmiş olan Dünya Melek Yatırım Forumu (WBAF) 2022 Dünya Kongresi ve Akdeniz Kongresi'ne Bakırçay TEKMER girişimcisi Appgamedo Oyun Ve Yazılım Limited Şirketi, Bakırçay TEKMER'in destekleri ile katılım sağladı.

melek.jpg

...................................................................................................................................................................................................................................................................

AR-GE PROJE YÖNETİM EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bakırçay TEKMER girişimcilerine 20-21 Ekim tarihlerinde Dr. Öğr. Üyesi Aytaç DURMAZ tarafından Ar-Ge Proje Yönetim Eğitimi gerçekleştirildi.

projeyonetımegıtımı.png ...................................................................................................................................................................................................................................................................

AR-GE PROJE YÖNETİM EĞİTİMİ

Bakırçay TEKMER girişimcilerine 20-21 Ekim tarihlerinde Dr. Öğr. Üyesi Aytaç DURMAZ tarafından Ar-Ge Proje Yönetim Eğitimi verilecektir.

durmazaytac.jpg ...................................................................................................................................................................................................................................................................

AR-GE PROJESİ YAZMA VE HAZIRLAMA EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bakırçay TEKMER girişimcilerine 12-13-14 Ekim tarihlerinde Dr. Öğr. Üyesi Aytaç DURMAZ tarafından Ar-Ge Projesi Yazma ve Hazırlama Eğitimi gerçekleştirildi.

aytacby.jpg
...................................................................................................................................................................................................................................................................

AR-GE PROJESİ YAZMA VE HAZIRLAMA EĞİTİMİ

Bakırçay TEKMER girişimcilerine 12-13-14 Ekim tarihlerinde Dr. Öğr. Üyesi Aytaç DURMAZ tarafından Ar-Ge Projesi Yazma ve Hazırlama Eğitimi verilecektir.

durmazaytac.jpg
...................................................................................................................................................................................................................................................................

TEKNOLOJİ ve YENİLİK DESTEK PROGRAMLARI BAŞKANLIĞI TARAFINDAN DESTEKLENEN PROJELER EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Bakırçay TEKMER girişimcilerine 05.10.2022 tarihinde 13:30 da Dr. Öğr. Üyesi Ayşe ÖZKAN tarafından Tübitak Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı Tarafından Desteklenen Projeler Eğitimi gerçekleştirildi.

ayseh.png
...................................................................................................................................................................................................................................................................

TEKNOLOJİ ve YENİLİK DESTEK PROGRAMLARI BAŞKANLIĞI TARAFINDAN DESTEKLENEN PROJELER EĞİTİMİ

Bakırçay TEKMER girişimcilerine 05.10.2022 tarihinde 13:30 da Dr. Öğr. Üyesi Ayşe ÖZKAN tarafından Tübitak Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı Tarafından Desteklenen Projeler Eğitimi gerçekleştirilecektir.

aysehoca.jpg
...................................................................................................................................................................................................................................................................

FARKINDALIK EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİ

Bakırçay TEKMER tarafından 26 Ağustos tarihinde 'Farkındalık Eğitimi' Fırat İPEK'in katkıları ile gerçekleştirildi.

civciv.png
...................................................................................................................................................................................................................................................................

PROJE YÖNETİM EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİ

Bakırçay TEKMER tarafından 24-25 Ağustos tarihlerinde 'Proje Yönetim Eğitimi' Dr. Aytaç DURMAZ'ın katkıları ile gerçekleştirildi.

proyonet.png
...................................................................................................................................................................................................................................................................

FARKINDALIK EĞİTİMİ

26 Ağustos tarihlerinde Bakırçay TEKMER girişimcilerine Fırat İPEK tarafından Farkındalık Eğitimi verilecektir.

fırat.jpg
...................................................................................................................................................................................................................................................................

PROJE YÖNETİM EĞİTİMİ

24-25 Ağustos tarihlerinde Bakırçay TEKMER girişimcilerine Dr. Aytaç DURMAZ tarafından Proje Yönetim Eğitimi verilecektir.

ayt.jpg

..................................................................................................................................................................................................................................................................

GİRİŞİMCİLİKTE İYİ UYGULAMA ÖRNEKLERİ EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİ

Bakırçay TEKMER tarafından düzenlenen 'Girişimcilikte İyi Uygulama Örnekleri Eğitimi' 30 Haziran tarihinde Şükür ÇAĞLAYAN ve Doç. Dr. Ozan KARAMAN'ın katkıları ile gerçekleştirildi.

egi.jpg
..................................................................................................................................................................................................................................................................

GİRİŞİMCİLİKTE İYİ UYGULAMA ÖRNEKLERİ EĞİTİMİ

Bakırçay TEKMER tarafından düzenlenen 'Girişmcilikte İyi Uygulama Örnekleri Eğitimi' 30 Haziran tarihinde gerçekleştirilecektir.

haziran.jpg

..................................................................................................................................................................................................................................................................

PROJE ÇAĞRILARINA BAŞVURU EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİ

Bakırçay TEKMER tarafından Karşıyaka Belediyesi Kolektif Girişimcilik Merkezi'nde 25-26-27 Nisan tarihlerinde Dr. Naci Adalılar ve Şükür Çağlayan ile 'Proje Çağrılarına Başvuru Eğitimi' gerçekleştirildi.

55.jpg

..................................................................................................................................................................................................................................................................

MEDİKAL TEKNOLOJİ ve SAĞLIK YAZILIMLARI KONFERANSI GERÇEKLEŞTİ

Bakırçay TEKMER tarafından düzenlenen Medikal Teknoloji ve Sağlık Yazılımları Konferansı Sayın Aytaç Durmaz (Pievision), Sayın Doç. Dr. Orhan ER (İzmir Bakırçay Üniversitesi), Sayın Şehriban TUNÇBİLEK (Girişimcilik Uzmanı) ve Sayın Bilal ÜNAL (Alfa Analitik) 'ın katılımlarıyla gerçekleşti.

medik.jpg

..................................................................................................................................................................................................................................................................

PROJE ÇAĞRILARINA BAŞVURU EĞİTİMİ

Bakırçay TEKMER, Kuzey İzmir Tekmer ve Kolektif Girişimcilik Merkezi tarafından düzenlenen 'Proje Çağrılarına Başvuru Eğitimi' 25-26-27 Nisan tarihlerinde Karşıyaka Belediyesi Kolektif Girişimcilik Merkezi'nde gerçekleştirilecektir.

proje.jpg

..................................................................................................................................................................................................................................................................

MEDİKAL TEKNOLOJİ ve SAĞLIK YAZILIMLARI KONFERANSI

Katılımcıların, sektörlerin gelecek politikaları, yenilikler, gelişmeler ve beklentilerini öğrenerek sağlık ve medikal teknoloji uygulamalarını, muhtemel gelecek planlarını ve faydalarını, potansiyel iş fikirleri üzerinden uygulayabilmeleri amacıyla Bakırçay TEKMER tarafından Medikal Teknoloji ve Sağlık Yazılımları Konferansı düzenlenmektedir. Tüm girişimci ve girişimci adaylarını davetlidir.

medi.jpg

..................................................................................................................................................................................................................................................................

GİRİŞİMCİLER İÇİN FİKRİ MÜLKİYET HUKUKU ESASLARI-II KONULU WEBİNAR GERÇEKLEŞTİ

İzmir Bakırçay Üniversitesi tarafından kurulan KOSGEB tarafından desteklenen Bakırçay Tekmer’in üçüncü dönem etkinliklerinden Fikri sinai hakların yönetimi ve lisanslama süreçleri ile ilgili eğitimler verilmesi faaliyeti kapsamında Sayın Doktor Öğretim Üyesi Cumhur Boyacıoğlu'nun 'Girişimciler İçin Fikri Mülkiyet Hukuku Esasları' konulu sunumunun ikincisi Bakırçay TEKMER inkübasyon-ön inkübasyonu, girişimci ve işletmelerin katılımları ile gerçekleşti.

cum.png

..................................................................................................................................................................................................................................................................

İŞ FİKRİ VE YATIRIMCI İLİŞKİSİNE SERMAYE/SERMAYEDER VE İŞ FİKRİ ARASINDA OLAN BAĞIMLILIK İLİŞKİSİ DÜZLEMİNDEN BİR BAKIŞ KONULU WEBİNAR GERÇEKLEŞTİ

İzmir Bakırçay Üniversitesi tarafından kurulan KOSGEB tarafından desteklenen Bakırçay Tekmer’in üçüncü dönem etkinlikleri kapsamında Prof. Dr. Ali TAŞ ve Dr. Öğr. Üyesi Oğuzhan ÖZTÜRK’ün 'İş Fikri ve Yatırımcı İlişkisine Sermaye/Sermayeder ve İş Fikri Arasında Olan Bağımlılık İlişkisi Düzleminde Bir Bakış' konulu sunumlarını gerçekleştirdi.

alih.jpg

..................................................................................................................................................................................................................................................................

GİRİŞİMCİLER İÇİN FİKRİ MÜLKİYET HUKUKU ESASLARI KONULU WEBİNAR GERÇEKLEŞTİ

İzmir Bakırçay Üniversitesi tarafından kurulan KOSGEB tarafından desteklenen Bakırçay Tekmer’in üçüncü dönem etkinliklerinden Fikri sinai hakların yönetimi ve lisanslama süreçleri ile ilgili eğitimler verilmesi faaliyeti kapsamında Sayın Doktor Öğretim Üyesi Cumhur Boyacıoğlu'nun 'Girişimciler İçin Fikri Mülkiyet Hukuku Esasları' konulu sunumu Bakırçay TEKMER inkübasyon-ön inkübasyonu, girişimci ve işletmelerin katılımları ile gerçekleşti.

choca2.png

..................................................................................................................................................................................................................................................................

GİRİŞİMCİLER İÇİN FİKRİ MÜLKİYET HUKUKU ESASLARI-II

Bakırçay TEKMER faaliyetleri kapsamında, 19.04.2022 tarihinde İzmir Bakırçay Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Cumhur BOYACIOĞLU’nun katkılarıyla “Girişimciler İçin Fikrî Mülkiyet Hukuku Esasları” konulu webiner serimizin ikincisi düzenlenecektir. Girişimci ve işletmeler için faydalı model, patent süreci ve sınai mülkiyet haklarının konuşulacağı webinara afişteki QR kod üzerinden katılabilirsiniz.

cumhurhoca.jpg
..................................................................................................................................................................................................................................................................

İŞ FİKRİ VE YATIRIMCI İLİŞKİSİNE SERMAYE/SERMAYEDER VE İŞ FİKRİ ARASINDA OLAN BAĞIMLILIK İLİŞKİSİ DÜZLEMİNDEN BİR BAKIŞ

Bakırçay TEKMER faaliyetleri kapsamında, 19.04.2022 tarihinde İzmir Bakırçay Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali TAŞ ve Dr. Öğr. Üyesi Oğuzhan ÖZTÜRK tarafından “İş Fikri ve Yatırımcı İlişkisine Sermaye/Sermayedar ve İş Fikri Arasında Olan Bağımlılık İlişkisi Düzleminden Bir Bakış” konulu webiner düzenlenecektir. Girişimci ve işletmelerin yatırımcı bulmalarına katkı sağlamayı hedeflediğimiz webinara afişteki QR kod üzerinden katılabilirsiniz.

alihoca.jpg

....................................................................................................................................................................................................................................................................

GİRİŞİMCİLER İÇİN FİKRİ MÜLKİYET HUKUKU ESASLARI

Bakırçay TEKMER faaliyetleri kapsamında, İzmir Bakırçay Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Cumhur BOYACIOĞLU’nun katkılarıyla “Girişimciler İçin Fikrî Mülkiyet Hukuku Esasları” konulu webiner serimizin ilki 18.04.2022 düzenlenecektir. Girişimci ve işletmeler için faydalı model, patent süreci ve sınai mülkiyet haklarının konuşulacağı webinara afişteki QR kod üzerinden katılabilirsiniz.

18nisan.jpg

.....................................................................................................................................................................................................................................................................

EGE BÖLGESİ KARİYER FUARI KATILIMI

Bakırçay TEKMER, Ege Kariyer Fuarı 2022'de yerini aldı. Ekosistemdeki paydaşları ile bir araya geldi. Girişimci ve girişimci adaylarına Bakırçay TEKMER'i anlatıp, iş fikirlerini dinleme fırsatı buldu. EBILTEM - TTO ve EÜ Araştırma Odaklı Öğrenci Merkezi (AROM) tarafından düzenlenen “Ege Ar-Ge Proje Fikri Yarışması”nda Bakırçay TEKMER ön inkübasyon girişimcileri sağlık alanında 2.lik ve 3.lük derecelerini elde etti.
EGEKAF 2022'de Bakırçay TEKMER faaliyetleri kapsamında Doç. Dr. Deniz KILINÇ'ın konuşmacı olduğu "Kariyer Yolunda Girişimcilik" konulu etkinlik gerçekleşti. Etkinliğe Bakırçay TEKMER'in inkübasyon sürecindeki ilk firması, ön inkübasyon sürecindeki girişimcileri, Bakırçay TEKMER muhasebe sorumluları ile çok sayıda girişimci ve girişimci adayı katıldı.

fuar2

fuar3

............................................................................................................................................................................................................................................................

ZİYARET

Bakırçay TEKMER Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa BERKTAŞ, Bakırçay TEKMER İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Abdulkadir HIZIROĞLU ve TEKMER Müdür Vekili Doç. Dr. Mehmet Furkan ŞENER ile Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Başkanı Sayın Prof. Dr. Muhsin KAR'ı, Türkiye Ulusal Ajans Başkanı Sayın İlker ASTARCI'yı, KOSGEB Başkan Yardımcısı Sayın Dr. Recep KILINÇ'ı, Teknoloji Yenilik ve Yerlileştirme Dairesi Başkanı Dr. Mehmet Görkem GÜRBÜZ'ü makamlarında ziyaret etti.

4

.....................................................................................................................................................................................................................................................................

EGE BÖLGESİ KARİYER FUARI

Bakırçay TEKMER olarak 21-22 Mart tarihlerinde Ege Bölgesi Kariyer Fuarı'ndayız.

fuar

denizhoca

.....................................................................................................................................................................................................................................................................

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

Bakırçay TEKMER olarak bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlarız.

kadinlargunu

.....................................................................................................................................................................................................................................................................

GİRİŞİMCİLİK HAFTASI

Bakırçay TEKMER olarak girişimcilerin yanındayız. Tüm girişimcilerin Girişimcilik Haftası'nı kutlarız.

girisim

.....................................................................................................................................................................................................................................................................

BAKIRÇAY TEKMER IDEATHON PROGRAMI ÖDÜL TESLİMİ

İzmir Bakırçay Üniversitesi tarafından kurulan KOSGEB tarafından desteklenen Bakırçay TEKMER'in ikinci etkinliği Bakırçay Tekmer Ideathon' da jüri değerlendirmesi sonucunda FUTURODİY takım ismiyle birinci olan Ennur ERCAN, ALGO-MED takım ismi ile ikinci olan Mustafa ALKAN-Erdoğan GORTAN, DABÜ takım ismiyle üçüncü olan BÜŞRA ERDOĞAN-Damla AYDOĞAN ödüllerini teslim aldı.

odul


BAKIRÇAY TEKMER IDEATHON PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İzmir Bakırçay Üniversitesi tarafından kurulan KOSGEB tarafından desteklenen Bakırçay TEKMER'in ikinci etkinliği 'Bakırçay Tekmer Ideathon' İzmir Bakırçay Üniversitesi Rektörü Sayın Mustafa BERKTAŞ, İzmir Bakırçay Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Abdulkadir HIZIROĞLU, KOSGEB İzmir Müdürü Sayın Levent ARSLAN ile Amatis kurucusu ve yatırımcısı Sayın Fatih ERDEMİR in katılımları, Sayın Doç. Dr. Orhan ER, Sayın Doç. Dr. Umut Sanem ÇİTÇİ ve Sayın Doç. Dr. Sezer BOZKUŞ KAHYAOĞLU'nun sunumları ile gerçekleşti. 17 takımın başvuruda bulunduğu 10 takımın yarışmaya hak kazandığı Bakırçay Tekmer Ideathon'da jüri değerlendirmesi sonucu belirlenen üç takım süpriz ödüllerin sahibi oldu.

65
27
4


BAKIRÇAY TEKMER IDEATHON İÇİN BAŞVURULARINIZI YAPABİLİRSİNİZ

IDEATHON BAŞVURU

afis afis2

...................................................................................................................................................................................................................................................................

BAKIRÇAY TEKMER GİRİŞİMCİLİK FAALİYETLERİ

Kuzey İzmir Sağlık ve Yaşam Bilimleri Teknoloji Geliştirme Merkezi /Bakırçay Tekmer tarafından düzenlenen “Bakırçay TEKMER Girişimcilik Faaliyetleri” İzmir Bakırçay Üniversitesi konferans salonunda gerçekleştirildi. Faaliyete İzmir Bakırçay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa BERKTAŞ, İzmir Bakırçay Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdulkadir HIZIROĞLU, KOSGEB İzmir Müdürü Dr. Levent ARSLAN ve Bakırçay TEKMER Müdür Vekili Doç. Dr. Mehmet Furkan ŞENER ile birlikte çok sayıda öğrenci ve akademisyen katıldı.

Prof. Dr. Mustafa BERKTAŞ Doc. Dr. Ahmet Özgür Yeniel

Doc. Dr.Deniz Kılınc Endüstri Muhendisi Burcu Akca

Dr. Levent Arslan Doc.Dr.Mehmet Furkan Sener

konferans_salonu


DAVETLİSİNİZ: GİRİŞİMCİLİK FAALİYETLERİ

Kuzey İzmir Sağlık ve Yaşam Bilimleri Teknoloji Geliştirme Merkezi Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin 3 Ocak 2022 tarihinde düzenlediği etkinliğe girişimci ve girişimci adaylarını beklemektedir.

birinci afis birinci afis


GİRİŞİMCİ KABULÜ

İzmir Bakırçay Üniversitesi tarafından kurulan KOSGEB tarafından desteklenen Bakırçay TEKMER/Kuzey İzmir Sağlık ve Yaşam Bilimleri Teknoloji Geliştirme Merkezi Sanayi ve Ticaret A.Ş. ön inkübasyon, inkübasyon ve inkübasyon sonrası firma/girişimci kabulüne başlamıştır.

girisimci kabulü


KUZEY İZMİR SAĞLIK VE YAŞAM BİLİMLERİ TEKNOLOJİ GELİŞTİRME MERKEZİ RESMİ OLARAK KURULDU.

Üniversitemizin KOSGEB teknoloji geliştirme merkezleri desteğine başvuru ve değerlendirme süreçleri başarıyla tamamlanmış olup, 24.09.2020 tarihinde Ankara KOSGEB Başkanlık binasında KOSGEB adına Başkan sayın Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, Başkan Yardımcısı sayın Dr. Recep Kılınç ve KOBİ Geliştirme Daire Başkanı sayın Dr. Mehmet Görkem Gürbüz; üniversitemiz adına da Rektörümüz sayın Prof. Dr. Mustafa Berktaş, Rektör Yardımcılarımız sayın Prof. Dr. Tuncer Asunakutlu ve sayın Prof. Dr. Kadir Hızıroğlu’nun katılımları ile imza töreni düzenlenmiştir.

Törende KOSGEB Başkanı sayın Uzkurt ile Rektörümüz tarafından karşılıklı imzalanarak mutabakat altına alınan kuruluş anlaşması ile İzmir Bakırçay Üniversitesi Kuzey İzmir Sağlık ve Yaşam Bilimleri Teknoloji Geliştirme Merkezi resmî olarak kurulmuştur. Törende teknoloji geliştirme merkezlerinin yeni yapılanması ile İzmir ilinde ilk olma özelliği taşıyan teknoloji merkezimizin, üniversitemiz ve ekosistemindeki tüm paydaşların ortak katılımları ve KOSGEB desteği ile ilgili alanlarda katma değeri yüksek ürün ve hizmetlerin üretilmesi için yapılacak ön kuluçka ve girişimci faaliyetlerin desteklenmesinde önemli bir rol üstleneceği vurgulanmıştır.

Kuzey İzmir Sağlık ve Yaşam Bilimleri Teknoloji Geliştirme Merkezinin ilimiz ve ülkemize hayırlı olmasını diler, merkezimizin kurulmasına katkıda bulunan tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür ve şükranlarımızı sunarız.

tekmer tekmer_6

tekmer